پایگاه مقاومت بسیج محمد رسول الله (ص)
 
سه شنبه 27 آذر 1397 -

رای به سایت :
115
محبوب
صفحه نخست ›› مسکن ›› حوزه 262 میعاد ›› پایگاه مقاومت بسیج محمد رسول الله (ص)
0
محبوب  
رای به خبر :
تحویل ۱۰۸۷ واحد مسکونی به خانوارهای دارای دو معلول
تحویل ۱۰۸۷ واحد مسکونی به خانوارهای دارای دو معلول

مدیرعامل سازمان زمین و مسکن با بیان اینکه ۷۳۲۰ خانوار دو معلول مشمول دریافت مسکن می شوند، گفت: تاکنون ۱۰۸۷ واحد به این خانوارها تحویل شده است.
calendar
تاریخ : 1396/12/21 - 11:57

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج محمد رسول الله (ص)  حوزه 262 میعاد  ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر ،به گزارش بسیج پرس">بسیج پرس؛ حمیدرضا عظیمیان در نشست خبری با بیان اینکه امسال یکی از مهمترین اتفاقات سازمان ملی زمین و مسکن تعیین تکلیف بخشی از اراضی تصرف شده این سازمان بود، گفت: در شهریورماه امسال دستورالعملی در مجمع عمومی سازمان ملی زمین و مسکن به تصویب رسید که بر اساس این دستورالعمل کسانی که در اراضی دولتی ساخت و ساز کرده باشند، به قیمت روز آن شهر، قیمت زمین از افراد اخذ شده و ملک آنها سنددار می شود و می توانند از تمامی تسهیلات مرتبط با اراضی سنددار از قبیل وام بانکی استفاده کنند.

وی میزان برآورد سازمان ملی زمین و مسکن از افراد تحت پوشش این دستورالعمل را ۳ میلیون خانوار عنوان کرد و افزود: روال کار به این صورت است که افراد حضوری به ادارات کل راه و شهرسازی استان ها مراجعه کرده، مشخصات آنها در سامانه ثبت می شود، سپس پرونده آنها بررسی و کارشناسی شده و در صورتی که با طرح های جامع و تفصیلی تنقاض نداشته باشد به اداره ثبت اسناد شهرستان ارجاع داده خواهد شد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ادامه داد: این مصوبه تا پایان سال ۹۵ را شامل شده و اگر تصرفی در اراضی دولتی شده باشد قابل واگذاری به متصرفان خواهد بود. اگر متصرفان شرایط مذکور شامل ساخت و ساز در زمین و عدم تناقض با طرح جامع و تفصیلی را نداشته باشند، پرونده آنها به دستگاه قضایی ارجاع داده خواهد شد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 14788
زهرا عینعلی


منبع : بسیج پرسمطالب مرتبط