پایگاه مقاومت بسیج محمد رسول الله (ص)
 
یکشنبه 04 فروردين 1398 -

رای به سایت :
115
محبوب
صفحه نخست ›› بین الملل ›› حوزه 262 میعاد ›› پایگاه مقاومت بسیج محمد رسول الله (ص)
0
محبوب  
رای به خبر :
 «بازی ترسوها»ی آمریکا در برابر کره شمالی
«بازی ترسوها»ی آمریکا در برابر کره شمالی

تحلیل شرایط نشان می‌دهد که کره شمالی در برابر تهدیدهای آمریکا عقب نشینی نخواهد کرد و ترامپ نیز با توجه به محدودیت‌ها و پیامدهای زیاد قادر به حمله به کره شمالی نخواهد بود.
calendar
تاریخ : 1396/05/30 - 15:41

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج محمد رسول الله (ص)  حوزه 262 میعاد  ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر ،به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، تنش در روابط آمریکا و کره شمالی از ابتدای روی کار آمدن دونالد ترامپ بار دیگر تشدید شده است. در برهه‌ای دونالد ترامپ حتی دستور اعزام ناوگان دریایی آمریکا به آب های کره شمالی را داد اما به دلایلی اقدامی صورت نگرفت. اکنون این بحران تشدید شده است و حتی کره  شمالی اعلام کرده که جزیره گوام که تحت حاکمیت آمریکا است را مورد هدف قرار خواهد داد. البته در شرایط کنونی آمریکا از حمله به کره شمالی عقب نشینی کرده است و پیونگ یانگ نیز اعلام کرده است که فعلا در مورد حمله به گوام اقدامی صورت نخواهد گرفت.

اما رفتار کره شمالی در این ماجرا چگونه تحلیل می شود. یکی از ابزارهای تحلیل رفتار ها، تمسک جستن به نظریه‌های روابط بین الملل است. البته هر نظریه ای قادر نخواهد بود به طور کامل یک رفتار را مورد تحلیل قراردهد اما به ناچار باید به تحلیل رفتار حداقلی با استفاده از نظریه های در این مورد اکتفا کرد. نظریه بازی ها در مود کره شمالی می‌تواند تا حدودی در تبیین رفتار کره شمالی مفید واقع شود.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 14788
زهرا عینعلی


منبع : تسنیممطالب مرتبط