پایگاه مقاومت بسیج المختار
 
یکشنبه 29 مهر 1397 -

رای به سایت :
27
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 262 میعاد ›› پایگاه مقاومت بسیج المختار
0
محبوب  
رای به خبر :
موضوع ایران در صلاحیت شورای امنیت نیست
موضوع ایران در صلاحیت شورای امنیت نیست

نشست شورای امنیت درباره ایران که با اصرار آمریکا برگزار شد، بدون هیچ نتیجه‌ای پایان یافت و موضوع داخلی ایران بی‌ارتباط با امنیت منطقه‌ای یا بین‌المللی شناخته شد.
calendar
تاریخ : 1396/10/18 - 19:47

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر ، نشست بحث برانگیز شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره ایران به درخواست آمریکا و به ریاست قزاقستان آغاز بکار کرد. با اظهار نظر کشور های مختلف ادامه داشت .که به صورت خلاصه موارد مطروحه در این جلسه در ادامه مطرح میگردد.

- اعلام همراهی آمریکا با اغتشاشگران
نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در نشست ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد با هدف بررسی اوضاع ایران مدعی شد: تظاهرات در ایران خودجوش و بدون مداخله خارجی است.
وی مدعی شد: با کسانی که در ایران در پی آزادی، آسایش و کرامتند همراه خواهیم بود.  نظام ایران مردم این کشور را از حقوق اساسی انسانی محروم کرده است.

- نماینده انگلیس  نیز درباره از دست رفتن جان افراد در آشوب‌ها اظهار تاسف کرد. وی افزود: شورای امنیت حق دارد موضوع ایران را از جنبه تاثیر آن بر صلح و ثبات جهانی بررسی کند.وی مدعی شد ایران از انصارالله حمایت می‌کند و موشک‌ها را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.  حمایت ایران از انصارالله تهدید امنیت و صلح منطقه‌ای و جهانی است.
نماینده انگلیس در جلسه شورای امنیت بر حمایت انگلیس از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تاکید کرد.
وی گفت: از حکومت ایران می‌خواهیم به تعهدات خود پایبند باشد و از تظاهرکنندگان محافظت کند. ما از حمایت ایران از گروه‌های وابسته به خود در سوریه، یمن، لبنان و عراق نگران هستیم.
نماینده انگلیس مدعی شد برنامه موشک‌های بالستیک ایران نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

-نماینده ی روس اضافه کرد: «چرا آمریکا امروز که اوضاع داخلی ایران نرمال شده بایستی این جلسه را برگزار کند؟»او همچنین تصریح کرد: «البته ما باید از آمریکا تشکر هم بکنیم چون پیام‌هایی که این کشور برای ایرانی‌ها ارسال کرد باعث همبستگی مردم این کشور شد و آنها حول محور احساسات ضد آمریکایی متحد شدند.»نماینده روسیه در ادامه تأکید کرد طبق منطق امریکا شورای امنیت بایستی بعد از حوادث داخلی آمریکا هم تشکیل جلسه می‌داد.  وی گفت: «طبق این منطق، ما بایستی بعد از حوادث فرگوسن، میسوری یا بعد از تظاهرات‌های وال‌استریت، درخواست برگزاری نشست شورای امنیت می‌دادیم.»


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 12016
الهام قباخلو