پایگاه مقاومت بسیج جان نثاران مهدی(عج)
 
شنبه 04 اسفند 1397 -

رای به سایت :
14
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای ورزشی ›› حوزه 262 میعاد ›› پایگاه مقاومت بسیج جان نثاران مهدی(عج)
0
محبوب  
رای به خبر :
جام تختی امسال یکی از بهترین دوره‌های این مسابقات بود
نایب رئیس فدراسیون کشتی:

جام تختی امسال یکی از بهترین دوره‌های این مسابقات بود

نایب رئیس فدراسیون کشتی گفت: مسابقات کشتی فرنگی جام تختی در ماهشهر، از برترین رقابتهای این جام در سی و هشت سال برگزاری این پیکارها بود.
calendar
تاریخ : 1396/11/07 - 15:24

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج جان نثاران مهدی(عج)  حوزه 262 میعاد  ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر ،به نقل از خبرگزاری بسیج پرس حمید بنی تمیم در پایان رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی که با قهرمانی تیم ایران به پایان رسید، گفت: به رغم تمامی تبلیغات منفی سیاسی در دنیا علیه ایران و فضای نامناسب امنیتی که در منطقه خاورمیانه برای حضور کشورهای خارجی وجود دارد، خوشبختانه کشتی ایران با تلاش چند ساله و شبانه روزی خود  توانسته است، جایگاه معتبری به لحاظ مدیریتی و در برگزاری مسابقات بین المللی در کشتی جهان پیدا کند. قرار گرفتن پیکارهای کشتی فرنگی جام تختی در سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی، بعنوان یکی از مسابقات معتبر و برتر دنیا و همچنین توجه کشورها به این جایگاه که با حضور آنها در تمامی مسابقات بین المللی ایران مشاهده می شود، بیانگر این اعتبار و جایگاه است.

وی ادامه داد: این جایگاه با سختی و دشواری بدست آمده است و حاصل برنامه ریزی صحیح، کار مناسب و شبانه روزی، و سرمایه‌گذاری بسیار زیادی است که  تیم دیپلماسی کشتی ایران به همراه ستاداجرایی برگزاری مسابقات فدراسیون کشتی در این چند ساله  انجام داده است.

بنی تمیم تصریح کرد: خوشبختانه سی و هشتمین دوره جام تختی با حضور ۱۲۷ کشتی گیر از جمله ۹۷ فرنگی کار خارجی از ده کشور از جمله ترکیه، آذربایجان، قزاقستان، گرجستان و بلغارستان و در مجموع با حضور حدود سی کشتی گیر مدال دار المپیک، جهانی و قاره ای، یکی از برترین های رقابت های جام تختی در رشته کشتی فرنگی از نظر سطح کمی و کیفی در سی و هشتمین دوره رقابت ها بود و سطح بالای این تورنمنت در دنیا نشان از جایگاه برتر و معتبر کشتی ایران دارد.

وی با قدردانی از تمامی مسولان سیاسی و ورزشی استان خوزستان و بندر ماهشهر در میزبانی شایسته این رقابت ها خاطر نشان کرد: قطعا حضور پرشور تماشاگران در سالن مسابقات یکی از نکات برجسته سی و هشتمین دوره جام تختی بود که کشتی از داشتن چنین سرمایه های ارزشمندی به خود می بالد.

نایب رئیس فدراسیون کشتی در پایان گفت: فرصت مناسب برای ارزیابی از  فرنگی‌کاران کشورمان با توجه به سطح بالای رقابت ها، برگزار شدن مسابقات با قوانین جدید داوری برای اولین بار و حضور نداشتن چند کشتی گیر ما و جایگزینی جوانان در این اوزان، از نکات نسبتا مناسب این دوره از جام تختی بود. این جام یک تورنمنت بسیار خوب برای ارزیابی و آماده سازی کشتی گیران ایرانی برای قهرمانی آسیا، جام جهانی، بازی های آسیایی و جهانی مجارستان  به حساب می آمد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 11563
سحر حاجیلی


منبع : بسیج پرسمطالب مرتبط