پایگاه مقاومت بسیج شهید لشگری
 
جمعه 30 فروردين 1398 -

رای به سایت :
128
محبوب

شهید رضا لشگری

تاریخ شهادت:  
محل شهادت:  خرمشهر

شهید رضا لشگری در سال 1338 در تهران به دنیا آمد. تحصیلاتش را تا مقطع دیپلم ادامه داد. در سال 60 به عضویت سپاه پاسداران در آمد و راهی جبهه های جنوب شد و سال 61 در سن 22 سالگی در عملیات بیت المقدس در خونین شهر به درجه رفیع شهادت نائل شد.

وصیت نامه پاسدار شهید رضا لشگری:

بسم الله الرحمن الرحیم

ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکه الا تخافوا و لا تحزنوا و ابشرو بالجنه التی کنتم توعدون (فصلت – 29)

آنان که گفتند خدای ما فقط الله است و سپس بر این آرمان مقدس خود پا فشاری کردند و فرشتگان بر آنها فرود می آیند که نترسید و غمگین نباشید و به بهشتی که به شما وعده داده می شود شاد گردید.

با درود و سلام به خدمت رهبر کبیر انقلاب اسلامی عالم بشریت و قلب تپنده مستضعفین عالم و درود به تمام شهدا از هابیل تا سیدالشهدا و از کربلای حسین تا کربلای ایران و شهدای آن.

خواستم من نیز چند کلامی درد دل نامه داشته باشم،‌ ای عزیزان قدر امام را بدانید، قدر امام را بدانید که اگر امام نبود ما در چه منجلابی غرق بودیم. قدر ایشان را بدانید که این امام بود که سکان این کشتی سهمگین را به طرف الله هدایت کرده و می کند. آری زبان ما از آنچه که به چشم دیده و گوش شنیده قادر به گفتن نیست.

مبادا،‌مبادا خدای نکرده از امام در همه شئون عقب بمانید و خدای نکرده از او پیشی بگیرید که حضرت علی (ع) در خطبه 34 وظائف امت نسبت به رهبر و رهبر نسبت به امت را گفته است.

وظیفه رهبر نسبت به امت هدایت آنها بسوی الله است بدون هیچ خطائی. ولیکن وظیفه امت به رهبر وفادار ماندن به بیعت با رهبر است. آری فراموشتان نشودکه این شما بودید که به جمهوری اسلامی رای آری دادید، فراموشتان نشود که این شما بودید که با امام بیعت کردید. پس وفا به عهد کنید که خداوند عهد شکنان را دوست ندارد. مبادا مبادا مانند مردم کوفه شوید که خدای آنروز را نیاور و مبادا رسالت و پیام خون شهدا فراموشتان شود که لطف و رحمت خدا از ما برمی گردد و این را نیز بدانید که خداوند همه را می آزماید که خود فرموده: ولنبلونکم بشئی من الخوف و الجوع و نقص من الاموال و الا نفس و الثمرات و بشر الصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبة قالوا انا لله و انا الیه راجعون. سوره بقره – البته شما را به سختی ها چون ترس و گرسنگی و نقصان اموال و نفوس چون به حادثه سخت و ناگواری دچار شوند صبوری پیش گرفته و گویند ما از خداییم و بازگشت ما نیز به سوی اوست. آری باید امتحان پس داد ولیکن این را بدانید کسانی در این امتحان پیروز می شوند که تزکیه در نفس شده باشند. همان چیزی که امام بدین مرحله برسد و با این ظرفیت عظیم روح باشد تنها و تنها تزکیه در نفس بوده یعنی برای خدا بودن یعنی: ان صلاتی و نسکی و محیای و مماتی لله رب العالمین – همانا نماز و طاعت و کلیه اعمال من و حیات و ممات من همه برای خداست که پروردگار جهانیان است. آری قدر رهبر را بدانید که تاکنون از زمان صدر اسلام تا حال عالم به عظمت رهبری امام ندیده است. خدای را سجده شکر کنید و این انقلاب را یاری کنید و در برابر سختی ها بایستید. تا اینکه خداوند رحمت و لطفش شامل حالتان گردد و قدر این روحانیت را، روحانیتی که تمام تلاش و سعیش حفظ دین بوده و هست و آن ها را حمایت کنید و یار و یاور همه آنان باشید که خدا می فرماید: ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفا کانهم بنیان مرصوص (صف – 4) در نماز جمعه و راهپیمایی ها شرکت کنید که همین ها تداوم بخش انقلاب اسلامی است و باید در آخر به صدای این زنگ های هشدار دهنده گوش فرا دهیم و به هوش باشیم که وقت بسیار کم است و عمر کوتاه، آنچه که کشت کنیم همان را درو خواهیم کرد، پس همه با هم از خداوند بخواهیم تا: خدایا خدایا تا انقلاب مهدی (عج) خمینی را نگهدار. خدایا به ما توانی ده و ایمانی قوی تر ده تا با رسالت این خون ها را به دوش بکشیم.