پایگاه مقاومت بسیج شهدای خیبر
 
دوشنبه 30 مهر 1397 -

رای به سایت :
67
محبوب
صفحه نخست ›› سیاسی ›› حوزه 250 مبین ›› پایگاه مقاومت بسیج شهدای خیبر
2
محبوب  
رای به خبر :
ایران به تعهداتش پایبند است به‌شرط آنکه طرف مقابل هم به تعهداتش پایبند باشد
رئیس‌جمهور در دیدار معاون صدراعظم آلمان:

ایران به تعهداتش پایبند است به‌شرط آنکه طرف مقابل هم به تعهداتش پایبند باشد

بسیج پرس - رئیس‌جمهور کشورمان با اشاره به اینکه همکاری اقتصادی و فرهنگی زمینه‌ساز اعتماد متقابل و اجرای دقیق تعهدات است، گفت: ایران به تعهداتش پایبند خواهد بود به‌شرط آنکه طرف مقابل هم به تعهداتش پایبند باشد.
calendar
تاریخ : 1394/04/31 - 07:21

به گزارش خبرنگار قسم از پایگاه شهدای خیبر از حوزه 250 مبین به نقل از خبرگزاری بسیج پرس ؛ حجت‌الاسلام حسن روحانی عصر دوشنبه در دیدار وزیر اقتصاد و انرژی و معاون صدراعظم آلمان با تأکید بر اینکه ریشه حل بسیاری از مشکلات به ایجاد اعتماد لازم در عمل به تعهدات بازمی‌گردد، گفت: یکی از راه‌های مستحکم‌تر و اجرایی شدن توافق میان ایران و 1+5 روابط اقتصادی و تجاری وسیع‌تر میان طرفین است.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به اینکه مفاهمه و روابط نزدیک‌تر میان کشورها می‌تواند شناخت بهتر و اعتماد طرفین را تأمین کند، تصریح کرد: به‌ظاهر گفته می‌شود، بهترین راه برای ایجاد اعتماد، نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است ولی مهمتر از آن مناسبات طرفین بر مبنای احترام متقابل است، بهترین تضمین زمانی حاصل می‌شود که کشورها احساس کنند ارتباطات بسیار مهم و تأثیرگذاری در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و علمی دارند و نباید به‌خاطر مسائل کم‌اهمیت آن را از دست بدهند.

رئیس‌‌جمهور تأکید کرد: ایران به تعهدات خود پایبند خواهد بود به‌شرط آنکه طرف مقابل نیز به تعهداتش پایبند باشد.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با تأکید بر اینکه امروز مراقبت از اجرای خوب تعهدات به‌سود همه خواهد بود، خاطرنشان کرد: بدون تردید اینکه طرفین بخواهند واقعیت‌های یکدیگر را از راه دور و از طریق واسطه درک کنند نادرست است، بلکه باید با اجرای پروژه‌های مشترک، کار و رفت و آمد و ضمن ارتباطات گسترده علمی و فرهنگی در مقام عمل شناخت خود را از یکدیگر افزایش دهیم.

رئیس‌جمهور افزود: خوشبختانه تجار، سرمایه‌گذاران و بخش‌های مختلف دانشگاهی و علمی ایران از سالیان دراز با همتایان آلمانی خود در ارتباط بوده‌اند و همیشه سابقه خوبی از همکاری با آلمانی‌ها سراغ داریم. امروز هم معتقدیم توسعه روابط دو کشور در عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی کنار همکاری‌های سیاسی می‌تواند راه را برای مناسبات نزدیک‌تر باز کند.

روحانی با اشاره به اجرای بسیاری از طرح‌ها توسط بخش خصوصی در ایران، گفت: روابط دو ملت امروز ضروری‌تر از دیروز است، همکاری دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و گردشگری می‌تواند فضای همکاری را بازسازی کند. ما از حضور اولین هیئت عالی‌رتبه آلمانی، بعد از توافق ایران با 1+5 خوشحالیم و آن را برای توسعه همکاری‌ها مفید می‌دانیم و امیدواریم دولت آلمان همان‌طور که در مذاکرات نقش مثبتی داشت در توسعه روابط ایران با اروپا نیز نقش مثبت خود را ایفا کند.

رئیس شورای عالی اقتصاد موقعیت استراتژیک جمهوری اسلامی ایران در منطقه نظیر نقطه اتصال غرب به شرق، اتصال کشورهای آسیای میانه به آب‌های آزاد و کریدور اتصال غرب به شرق را یادآور شد و گفت: ارتباط نزدیک ایران و آلمان می‌تواند میان کل منطقه و اروپا ارتباط نزدیک‌تری برقرار کند. ایران قادر است با توجه به وجود راه‌آهن و راه‌های توسعه یافته در صورت سرمایه‌گذاری به‌عنوان مرکز تولیدات برای منطقه و کشورهای همجوار ایفای نقش کند.

روحانی به اهمیت و تأثیر توسعه روابط ایران و آلمان در مسایل منطقه‌ای اشاره کرد و گفت: توسعه اقتصادی و ارتقای فرهنگی، دو پایه نجات منطقه از تروریسم است و نمی‌توان با صرف همکاری‌های اطلاعاتی و یا پرواز هواپیماها و رها کردن بمب‌ها و ائتلاف‌های نظامی تروریسم را از بین برد.

رئیس‌جمهور افزود: شاید امروز فعالیت‌های مقطعی برای پاک کردن منطقه از ویروس تروریسم جواب ندهد اما باید برای آینده با دوراندیشی کارهای مقدماتی انجام داد تا جامعه در مقابل ویروس افراط و خشونت مقاوم‌تر شود و جوانان با ارتقای فرهنگی و داشتن شغل مناسب، جذب گروه‌های تروریستی نشوند.

انتهای پیام//


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 4984


منبع : بسیج پرس


مطالب مرتبط