پایگاه مقاومت بسیج الفتح
 
پنجشنبه 05 ارديبهشت 1398 -

رای به سایت :
839
محبوب
صفحه نخست ›› علم و فناوری ›› حوزه 252 طه ›› پایگاه مقاومت بسیج الفتح
0
محبوب  
رای به خبر :
رشد روده انسان در بدن موش
رشد روده انسان در بدن موش

محققان آمریکایی موفق به رشد بافت روده انسانی با کارایی کامل در بدن موش شدند؛ این موفقیت روزی می تواند به هزارن بیمار مبتلا به اختلالات روده کمک کند.
calendar
تاریخ : 1393/10/25 - 20:58

به گزارش خبرنگار قسم از پایگاه الفتح حوزه252طه، به نقل از خبرگزاری ایرنا، جراحان اطفال بیمارستان اطفال لوس آنجلس در آمریکا با پیوند سلول های انسانی به موش به طور موفقیت آمیزی بافت روده کوچک را در بدن موش رشد دادند؛ این بافت کاملا مشابه نمونه واقعی بود.
پزشکان امیدوارند که یافته های آنها نهایتا به درمان گروهی از بیماری های گوارشی کمک کند و نرخ بقای مبتلایان به بیماری هایی مانند «سندرم روده» که حدود یک سوم از بیماران جوان را در عرض پنج سال می کشد ، افزایش دهد.
پیش از این محققان نشان داده بودند که بافت مهندسی شده روده کوچک را می توان از طریق پیوند بافت اهدا کننده انسانی به موش تولید کرد.
اما این بافت کارایی محدودی داشت. اما در این مطالعه جدید محققان موفق به رشد بافتی شدند که جنبه های اصلی کارایی روده انسانی را تکرار می کند. این بافت مهندسی شده روده کوچک به ویژه دارای پوشش مخاطی است که در روده های کاملا رشد کرده، مشاهده می شود.
همچنین محققان در جریان چند آزمایش متوجه شدند که بافت مهندسی شده آنها می تواند قندهای گلوکز را بشکند و هورمون های معده ای روده ای آزاد کند.
این تحقیق در مجله آمریکایی Journal of Physiology: GI & Liver منتشر شده است.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 5007


منبع : خبرگزاری ایرنامطالب مرتبط