پایگاه مقاومت بسیج الحدید
 
چهارشنبه 23 آبان 1397 -

رای به سایت :
196
محبوب
صفحه نخست ›› سلامت ›› حوزه 252 طه ›› پایگاه مقاومت بسیج الحدید
4
محبوب  
رای به خبر :
کارگاه طب اسلامی در پایگاه الحدید برگزار شد.
کارگاه طب اسلامی در پایگاه الحدید برگزار شد.

ظهر روز گذشته شانزدهم ابان ماه کارگاه طب اسلامی با حضور دکتر ابراهیمی و جمعی از بسیجیان و سرگروه های حلقه صالحین در مسجد حضرت رقیه پایگاه الحدید برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1396/09/16 - 11:26

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج الحدید  حوزه 252 طه  ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر ، مسائل بهداشت و درمان از مسائل بسیار مهم در زندگی انسان است.

طب و طبابت از دیرباز علی الخصوص در صدر اسلام مورد توجه بوده و اسلام نیز علوم پزشکی را ارج نهاده و برای ان اهمیت فوق العاده قائل شده است. از این رو پیامبر مهربان فرمودند: العلم علمان علم الادیان و علم الابدان

علم دو نوع است علم دین و علم پزشکی

وجود هزاران حدیث طبی در منابع روایی ما خود شاهد بر مطلب فوق است اما متاسفانه ما قدر این علوم را ندانستیم و دشمنان بهتر از ما از این گنجینه غنی بهره بردند.امام خمینی در این باره میفرمایند: غربی ها محتوای خودمان را گرفتند یعنی مغزهای ما را شستشو دادند و جای ان مغز دیگری گذاشتند که از همان غرب ارتزاق میکند.

 

امروزه حتی داروخانه های عرضه دارو شیمیایی اندک اندک جایگاه ویژه ای برای داروهای گیاهی باز کرده اند زیرا به خوبی میدانند که ده ها سال نقشه استعمار جهانی با داروهای شیمیایی جان میلیون ها نفر ر گرفته اند.

 

داروهای گیاهی یا عوارض ندارند ویا عوارض انها بسیار نا چیز است. در پایان باید گفت:انقلاب اسلامی واقعی که همان کاربردی کردن علوم اهل بیت است تنها راه نجات اسلام و بشر است که میتواند جهان را اسلامی کند.

 

قطعا ما میتوانیم نقش بزرگی در این رسالت مهم داشته باشیم پس بیایید شعار یکدست صدا ندارد را کنار گذاشته و با توکل و توسل به ساحت مقدس اهل بیت گامی در جهت پیشبرد طب اسلامی برداریم.

 

در آخر حدیث زیبای امام رضا را یاداوریم که فرمودند: اگر مردم زیبایی های سخن مارا میفهمیدند حتما پیرو میشدند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 16397مطالب مرتبط