پایگاه مقاومت بسیج امام مهدی(عج)
 
یکشنبه 04 فروردين 1398 -

رای به سایت :
60
محبوب
صفحه نخست ›› علم و فناوری ›› حوزه 249 المهدی(عج) ›› پایگاه مقاومت بسیج امام مهدی(عج)
2
محبوب  
رای به خبر :
خبرنگاران بهترین سربازان عرصه فضای مجازی هستند
مسئول شباب سازمان بسیج مستضعفین:

خبرنگاران بهترین سربازان عرصه فضای مجازی هستند

دکتر حمید جعفری ضمن اشاره به مخاطرات خبرنگاری خبرنگاران را بهترین سربازان عرصه فضای مجازی توصیف کرد.
calendar
تاریخ : 1394/05/19 - 14:53

به گزارش خبرنگار قسم از پایگاه امام مهدی(عج) ناحیه حبیب بن مظاهر،دیروز(یکشنبه) به مناسبت "روز خبرنگار"همایش تجلیل از خبرنگاران برتر منطقه دارالشهدای تهران در فرهنگسرای بهاران برگزار شد.

این مراسم با سخنرانی دکتر حمید جعفری مسئول شباب سازمان بسیج مستضعفین همراه بود.

وی در سخنرانی خود در این جلسه ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در مورد اهمیت جنگ نرم و فضای مجازی گفت:امروزه فضای مجازی نیازمند یک انقلاب وسیع و همه جانبه است.

مسئول شباب سازمان بسیج مستضعفین خبرنگاران را منتقل کنندگان مشکلات جامعه به مسئولین دانست و گفت:خبرنگاران بهترین سربازان عرصه فضای مجازی هستند.

دکتر حمید جعفری در ادامه ضمن اشاره به خطیر بودن حرفه خبرنگاری به توصیف شاخصه های خبرنگاری پرداخت و بیان کرد:خبرنگار باید دارای دوشاخصه کلی باشد که آن دو شاخصه شامل صدق در خبر و صدق مخبر می باشد.

صدق در خبر با برگزاری کارگاه های آموزشی و بصورت تجربی کسب می شود ولی صدق مخبر وابسته به شخص خبرنگار است که در خبر خود صداقت و صلاح جامعه را در نظر بگیرد و به سوی جریان های انحرافی کشیده نشود.

وی در ادامه به توضیحاتی در مورد شباب پرداخت و خاطرنشان کرد:باتوجه به مضربودن فضای مجازی برای طیف جوان جامعه و عدم وجود بستر برای کنترل پذیری لازم این فضا بهترین راه استفاده از اینترنت ملی است که هم برای کشور سودآور است و هم باعث کاهش مضرات و آفت های فضای مجازی بر روی جامعه می شود.

دکتر جعفری در ادامه ضمن اشاره به تاکید رهبر انقلاب(حفظه الله) بر تاسیس اینترانت ملی،شباب را بستر مناسبی برای استفاده بسیجیان دانست.

مسئول شباب سازمان بسیج مستضعفین در پایان به تبیین امکانات و زیرساخت های شباب پرداخت و یادآور شد که از طریق اینترنت شباب امکاناتی همچون مکاتبات بسیج،تالارهای گفتمان،امکان استفاده از امکانات تحصیلی،مطلع شدن از آخرین اخبار کشور،استفاده و آشنایی با هتل ها،مراکز تفریحی و تجاری و رزرو قطار و اتوبوس برای اردوهای بسیج وجود دارد.

همایش تجلیل از خبرنگاران برتر ناحیه حبیب بن مظاهر بعد اظهر دیروز(یکشنبه) از ساعت15 در سالن همایش های فرهنگسرای بهاران واقع در میدان بهاران منطقه17(دارالشهدای تهران)برگزار شد.

انتهای پیام//


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 9141مطالب مرتبط