رای به سایت :
559
محبوب
حوزه 250 مبین
ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر
یکشنبه 30 دي 1397 -
ترجمه متن عربی بیانات امام خامنه ای در مراسم بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی ره
ترجمه متن عربی بیانات امام خامنه ای در مراسم بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی ره

امام خامنه ای در انتهای سخنرانی خود در مراسم بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی ره خطاب به جوانان عرب سخنانی به عربی بیان نمودند.
calendar
تاریخ : 1397/03/20 - 12:25
source
منبع : دفتر نشر و حفظ آثار ایت الله العظمی خامنه ای
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 250 مبین  ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر ،امام خامنه ای در انتهای سخنرانی خود در مراسم بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی ره خطاب به جوانان عرب سخنانی به عربی بیان نمودند.

مراسم بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی ره در روز دوشنبه 14 خرداد 97 از ساعت 17:30 در جوار مرقد مطهر امام راحل(ره) برگزار شد.

تنها سخنران این مراسم حضرت آیت الله امام خامنه ای بودند.

امام خامنه ای در انتهای سخنرانی خود مطالبی را به زبان عربی خطاب به جوانان عرب منطقه ایراد کردند که در متن زیر ترجمه آن را جهت اطلاع و استفاده عموم آورده ایم.

چند جمله خطاب به جوانان عرب میخواهم اینجا در حضور شما عرض بکنم:

 و أحبّ أن أخاطب الشّباب الغیارى العرب فی خاتمة حدیثی هذا؛ و أقول لهم: إنّ شعوبکم الیوم تعقد الأمل علیکم، أنتم أیّها الشّباب! أعدّوا أنفسکم لغدٍ تنعم فیه بُلدانکم بالحرّیّة و التّقدّم و الاستقلال. الخضوع للهیمنة الأمریکیّة، عدم اتّخاذ موقف حازم و حاسم من العدوّ الصّهیونیّ الغاصب، المواقف العدائیّة من الإخوة، والتّزلّف للأعداء، کلّ ذلک قد جعل من بعض الحکومات العربیّة عدوّة لشعوبها. و أنتم أیّها الشّباب تتحمّلون مسؤولیّة إلغاء هذه المعادلة الباطلة.

 أدعوکم أیّها الأعزّة إلى أن تکونوا مُفعمین بالأمل و الابتکار و العمل و بناء شخصیّاتکم. اهتمّوا ببناء شخصیّاتکم. المستقبل یکون لکم إن کنتم أنتم الّذین یبنونه الیوم. إن بنیتم المستقبل فتنعّمه سیعود علیکم. لا تهابوا هیمنة عالم الکفر، وثقوا بوعد الله عزّوجلّ و هذا قوله سبحانه و تعالى یقرّر بکلّ صراحة و وضوح: أم یُریدونَ کَیدًا فَالَّذینَ کَفَروا هُمُ المَکیدون.(۱۰) یوم الجمعة هو یوم القدس، و الدّفاع فیه عن الشّعب الفلسطینیّ المقاوم و المجاهد و المضحّی خطوة رحبة على هذا الطّریق. ادعو الله تعالى لکم و لتوفیقکم و لبقاء صمودکم فی هذا الطّریق الواضح.(۱۱)

علاقه‌مندم جوانان غیرتمند عرب را مخاطب قرار دهم و به آنها بگویم: امروز چشم امید ملّتهای شما به شما جوانان است. خودتان را برای فردایی آماده کنید که کشورهای شما در آن از نعمتهای آزادی، پیشرفت و استقلال بهره‌مند شوند. زیر بار سلطه‌ی آمریکا رفتن، عدم موضع‌گیری قاطع در برابر دشمن صهیونیستی غاصب، مواضع دشمنانه با برادران، و تملّق به دشمنان، همه­‌ی اینها از برخی دولتهای عربی، دشمنی برای ملّتهای خود ساخته؛ و شما جوانان مسئولیّت از بین بردن این معادله‌ی باطل را بر دوش دارید.
شما عزیزان را دعوت میکنم که لبریز از امید و ابتکار و عمل باشید و شخصیّت‌های خود را بسازید. به ساختن شخصیّت‌های خود اهمّیّت دهید. آینده از آنِ شما خواهد بود اگر امروز به ساختن آن همّت بگمارید. اگر آینده را ساختید، بهره‌مند شدن از نعمتهای آن، به شما برخواهد گشت. از سلطه­‌ی جهان کفر نهراسید و به وعده­‌ی خدای عزّوجل مطمئن باشید که فرموده­‌ی او (سبحانه و تعالی) با صراحت هرچه تمام‌تر بیان میدارد: «یا میخواهند نیرنگی بزنند؟ ولی آنان که کافر شده‌اند، خود دچار نیرنگ شده‌اند». روز جمعه روز قدس است و دفاع از ملّت مقاوم و مجاهد و فداکار فلسطین در آن روز، گام بلندی است در این راه. از خداوند تعالی برای شما و توفیق شما و مقاوم ماندن شما در این راه پُرفروغ دعا میکنم.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 4302مطالب مرتبط