رای به سایت :
559
محبوب
حوزه 250 مبین
ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر
دوشنبه 06 خرداد 1398 -
متن سخنرانی خانم ملک زاده در نشست عاشقان ولایت حوزه 250 مبین
ای منتظر غمگین نباش قدری تامل بیشتر گردی به پا شد در افق؛گویا سواری می رسد

متن سخنرانی خانم ملک زاده در نشست عاشقان ولایت حوزه 250 مبین

در نشست عاشقان ولایت حوزه مقاومت بسیج 250 مبین که در سالن اجتماعات حوزه 251 المهدی(عج) به مناسبت هفته عقیدتی برگزار شد،خانم ملک زاده از اساتید برجسته حوزه و دانشگاه با موضوع مهدویت با ایراد سخنرانی پرداختند.
calendar
تاریخ : 1397/02/15 - 18:31
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 250 مبین  ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر ،در نشست عاشقان ولایت  حوزه مقاومت بسیج 250 مبین که در تاریخ 11اردبیهشت 97 از ساعت 14:30 الی 16 برگزار شده بود،خانم ملک زاده از اساتید حوزه های علمیه و دانشگاه به ایراد سخنرانی با موضوع مهدویت پرداختند.

جهت استفاده عموم؛ متن سخنرانی خانم ملک زاده  در ذیل آمده است.

بسم الله الزحمن الرحیم

با تبریک هفته عقیدتی و روز معلم به تمام حضار توجه همگی را به این نکته جلب می کنم که آن چیزی که آیت الله شهید مطهری را در بین دیگران شاخص کرده است علاوه بربرخورداری ایشان از علم زیاد،شجاعت ایشان بود.

آقای مطهری آنقدر شجاعت داشت که خیلی از مسائل را با شجاعت در کتابهای خود بیان می کند و اصلا هم ترس از این ندارد که مردم از دور دین خدا دور شوند.او می گوید که باید دین را به مردم خالص آموخت و یاد داد.آنچه که هست باید گفت.به عنوان مثال در داستانی گفته می شود که پیامبر صلوات الله علیه پسری داشت که او را بسیار دوست می داشت.ابراهیم نوجوان بود که از دنیا رفت. در زمان فوت ابراهیم اتفاق عجیبی چون خورشید گرفتگی یا ماه گرفتگی پیش آمد.مردم گفتند که پیامبر(ص)آنقدر ابراهیم را دوست داشت که خدا هم غمگین شده و به خاطر پسر پیامبر خورشید گرفت.پیامبر می توانست از این ماجرا حسن استفاده را بکند و بگوید که این نشان می دهد که من بر حق هستم و آنهایی که پیامبر را قبول نداشتند با این موضوع می شد که اورا قبول کننداما پیامبر می فرمایند که این خورشید گرفتگی هیچ ربطی به پسر من پیغمبر ندارد.در حالی که از این ماجرا می توانست به نفع خودش و البته اسلام استفاده کند.اینها معلمان حقیقی هستند.

خانمهایی که مداح اهل بیت هستند ،سخنران اند مبلغ اند،بسیجی اند،مربی اند،کسانی که دغدغه دین دارند و می خواهند که زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) باشند،اولا باید از فرصتها استفاده کنند و به مناسبتهای مختلف در جمع های مردمی حضور پیدا کنند

البته با قوت .امروز آن چیزی که لازمه است مردم ما بدانند این است که همه ادیان ابراهیمی به ظهور منجی اعتقاد دارند، یهودی، مسیحی، مسلمان.بعضی از ادیان دیگر هم که توحیدی نیستند معتقدند که بالاخره این عالم به یک منجی احتیاج دارند.

این را همه اعتقاد دارند اما آن چیزی که مربیان و فعالان مذهبی باید به آن بپردازند این است که تبیین کنند که ما چگونه باید منتظر باشیم این مهمه.آیا می توانیم بگوییم که ان شاالله منجی خواهد آمد و خودش همه کارها را درست می کند.

حجت الاسلام قرائتی می گویند :خدا برای مردم امام فرستاد،امام اول ،دوم،سوم تا امام یازدهم.هرچه خدا امام برای مردم فرستاد چون مردم سطح سوادشان بالا نبود ،نور وجود امامان را خاموش کرده و آنها را شهید کردند.اما این امام دوزادهم را خدا نگه داشته تا همه مردم و نه تنها مسلمانان آمادگی پیدا کنند برای ظهور منجی.همه دست به دامن خدا شوند و بگویند که خدا تا امام نیاید این مشکلات حل نمی شود.نه فقط همه باید دست به دامن خدا شوند بلکه باید زمینه سازی برای ظهور نیز بشود و سطح سواد مردم  بالا برود و فعالان مذهبی و معلمان مدارس و مربیان همان کسانی هستند که باید این سطح سواد را بالا ببرند.و نباید فقط به جشن اکتفا کنند.ودر کنار مولودی ها باید فلسفه ظهور تبیین و توضیح داده شود.

استاد مطهری نیز کتابی در همین موضوع دارد؛کتابی  که با نام  فلسفه مهدویت و انتظار امام زمان(عج) (در انتشارات صدرا )چاپ شده و در شیوه جدید که بنیاد بینش مطهر چاپ کرده با اسم مهدویت چاپ شده است.توصیه می شود این کتاب را در ایام شعبان بخوانید تا بدانید که اولا امام زمان(عج)آمدنی است و ثانیا برای آمدنش چه کار باید بکنیم و ثالثا بدانیم  که امام زمان (عج) کیست؟

در زیارت نامه همه امامان یک فرازی در همه است که گفته می شود السلام علیک یا حجت الله فی ارضه که منظور از این حجت الله فی ارضه طبق تفسیر امام رضا علیه السلام حجت الله کسی است که زنده بودن زمین به او بستگی دارد.حجت کسی است که اگر نباشد زمین همه اهلش را می بلعد.حجت کسی است که باران که می آید،درخت جوانه میزند و هر اتفاق خوبی که در دنیا اتفاق می افتد به یمن وجود حجت خدا روی زمین است.یعنی حضور امام زمان به مثابه آب برای زندگی بشر لازم است که باید همچنان که در نبود آب به تقلا می افتیم باید در غیبت ایشان نیز در تقلا باشیم تا زمینه را برای ظهور این حجت خدا در زمین فراهم کنیم.

در داستان آیت الله شفتی که در مورد دیدار ایشان با امام زمان(عج) گفته می شود نیز روایت می شود که امام زمان(عج) فرمودند که اگر شیعیان ما به اندازه نیاز به آب احساس نیاز به وجود امام می کردند ایشان ظهور می کردند.و هنوز مردم تشنه امام نشده اند. کسانی که باید این تشنگی را ایجاد کنند همانا مبلغان مذهبی هستند.اولین چیزی که خدا خلق کرد اشرف مخلوقات پنج تن اهل بیت (علیهم السلام )بود.

چون مای بشر که بخواهیم چیزی را اختراع کنیم اول ناقصش را درست می کنیم و بعدها با پیشرفت علم و دانش مدلهای جدیدتر و پیشرفته تر آن را اختراع می کنیم.اما علم خدا در حد اعلا است و در ابتدا همان انتها را می داند و می سازد.پس اول چیزی که خلق شد در جهان همانا اهل بیت سلام الله علیهم اجمعین هستند.خدا اول نور کامل را آفرید که همان پیامبرا است و سپس ازاشعه های آن  نور بقیه را آفرید.امام خمینی پانزده سال روی پشت بام خانه اش زیارت جامعه کبیره رو به حرم امیرالمومنین علی علیه السلام خواند.

امام زمان که در غیبت به سر می برد اصل وجودی همه ماست .پدر حقیقی که روح ما را به وجود آورده امام زمان ماست.نیمه شعبان روز ولادت پدرم معنوی ماست.پدری که روح ما از او تغذیه می کند.پدری که ما از او خبر نداریم.

حال ما با امام زمان ما حال جنینی است که اگر یک لحظه از مادر خود جدا شود(بند ناف خود را پاره کند)خواهد مرد پس اگر ما با امام زمان (عج) رابطه نداشته باشیم روحمان خواهد مرد.

پس باید طبق سفارش آیه الله بهجت هرلحظه به یاد امام زمان عج بود و به او سلام بفرستیم.

پس سلام بر تو ای رگ هستی یا امام زمان(عج)ای کسی که زمین و آسمان در جایشان قرار دارند به یمن وجود تو.............

 

ای منتظر غمگین مباش ،قدری تامل بیشتر                   گردی به پا شد در افق گویا سواری می رسد.

کسی از امام هادی پرسید:آقا ما شما را یاد می کنیم ،آیا شما هم ما را یاد می کنید.امام هادی (ع) فرمدند شما هر زمان یاد ما افتادید یادتان باشد که ما قبلش شما را یاد کرده ایم.

پس وظیفه فعالان مذهبی این است که متربیان خود را به سمتی ببرند که به امام زمان خودشان احساس نیاز کنند که اگر احساس نیاز نکنند به عنوان منتظر واقعی کار نخواهند کرد.

لذا شاعر گفت:

آب کم جوی ،تشنگی آور به دست                   تا بجوشد آبت از بالا و پست

انسان 250 ساله از انتشارات صهبا کتاب خوبی است  در مورد شناخت امام زمان عج که توصیه می شود برای بلال بردن سطح سواد خود و متربیانتان مطالعه کنید.

ماجرا جالب دیگری که در مورد امام زمان علیه السلام تعریف می شود و بسیار جالب است غماجرای خواب صادقه آیته الله میرزای نائینی است.

آیت الله میرزای نائینی در ضمن تعریف رویای صادقه خودمی گوی که؛ در زمان جنگ جهانی دوم که از همه اطراف زمین به ایران حمله شده بود،و مردم در قحطی جنگ و پیامدش در تنگی و سختی بودند استغاثه به امام زمان عجل الله کردم و آنقدر ناله زدم تا خوابم برد.در خواب آقا امام زمان عج الله فرجه را دیدم.

دیدم آقا کنار نقشه ای ایستاده است ونقشه از بالا خراب شده و می ریزد.دیدم که آقا با انگشت اشاره کردند به بالای نقشه.نقشه درست شد و بعد خطاب به من فرمودند:ایران شیعه خانه ماست؛کج می شود اما نگهش میداریم.

ما باید حواسمان باشد؛ایران شیعه خانه امام زمان (علیه السلام )است پس باید به یاد داشته باشیم که هرجایی داریم کار می کنیم،حواسمان باشد که این شیعه خانه مورد عنایت امام زمان علیه السلام است ولو که تحریمها وفشار اقتصادی و اجتماعی زیاد است و آدمهایی از داخل و خارج هستند که می خواهند به این انقلاب ضربه بزنند.اما آدمهای ناب و خاصی هم هستند چون محسن حججی ها که خدا آنها را برای حمایت از این انقلاب و کشور آماده کرده است که انشاالله خدا ما را هم از جمله آنها قرار دهد.

ای منتظر غمگین نباش قدری تامل بیشتر                گردی به پا شد در افق؛گویا سواری می رسد


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 4302مطالب مرتبط