رای به سایت :
559
محبوب
حوزه 250 مبین
ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر
یکشنبه 04 فروردين 1398 -
مصاحبه با دبیر جشنواره سرود یاران محراب آقای رضایی
جشنواره سرود یاران محراب

مصاحبه با دبیر جشنواره سرود یاران محراب آقای رضایی

جشنواره سرود یاران محراب با هماهنگی و برنامه ریزی معاونت محترم فرهنگی ناحیه حبیب ابن ماهر در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی شهدای ابوذر برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1396/11/06 - 01:53
2
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 250 مبین  ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر ،در حاشیه برگزاری جشنواره یاران محراب،خبرنگار سایت قسم حوزه 250 مبین مصاحبه ای با دبیر جشنواره یاران محراب آقای رضایی انجام داده است که مشروح آن در ذیل می آید.

کلیاتی در مورد اجرای جشنواره توضیح دهید؟

ما استارت اجرایی برنامه را از ابان ماه در سطح منطقه زدیم که انشاالله  در ایام دهه فجر این مسابقات را بتوانیم اجرا کنیم.ما اطلاع رسانی هایمان را از آبان ماه از طریق انتشار پوستر، تبلیغات ، بنر ، فضای مجازی و گروه های تلگرامی انجام دادیم .

گروه های سرود منطقه ما کلا هفت گروه  نوجوان از منطقه ما آمدندویک گروه بزرگسالان،حوزه های برادر مان الحمدلله همه شان گروه سرود دارند و خیلی از این لحاظ خوشحالیم اما از حوزه های خواهرمان هم حوزه 252 بود که گروه سرودشان را آوردند و این گروه سرود چون رقابتی بین آنها نبود ما گفتیم که گروهشان را مستقیم می فرستیم به مسابقات استانی که قرار است هفته بعد اجرا شود.

ما در دو رده نوجوانان و جوانان مسابقه را برگزار کردیم که در رده سنی نوجوانان تا پانزده سال ودر رده سنی بزرگسال از 16 سال به بالا شرکت داده شدند.

تعداد نفرات گروه های سرود ،طبق جلساتی که با داور گذاشته شد، بین ده تا بیست نفرتعیین شد. بعد قرار شد که اجراها باید زنده باشد و اجراهای ضبط شده از فبل مورد قبول ما نیست و تمام گروه های سرود هم که زحمت کشیدند اجراهاشون را به صورت زنده با خودشان آوردند بعد حوزه های 247 دو گروه سرود برای ما فرستادند که یک گروه نوجوانان و یک گروه بزرگسالان فرستادند،حوزه 249 سه گروه سرود نوجوان فرستادند،حوزه 251 دو گروه سرود فرستادند.حوزه 261 هم یک گروه سرود فرستادند همچنین قرار شد اختتامیه و اهدای جوایز بعد از اجرای جشنواره برگزار شود .

داوران این جشنواره چه کسانی هستند واز بین شرکت کنندگان در مسابقه چند گروه برتر انتخاب خواهند شد؟

داوران این مسابقه آقای علیپور و آقای صبوری هستند که از داوران سطح کشور و استانی جشنواره های سرود هستند .

در این جشنواره  از بین شرکت کنندگان،سه گروه برتر و یک نفر هم به عنوان تک خوان برتر انتخاب می شود.

نفرات اول و دوم مستقیما جهت شرکت در مسابقات استان تهران فرستاده خواهند شد.

چه جوایزی برای برندگان مسابقه در نظر گرفته شده است؟

برای گروه اول به تعداد نفرات گروه نفری پنجاه هزار تومان هدیه داده می شود و به گروه دوم به تعداد نفرات شرکت کننده چهل هزار تومان و به گروه سوم نفری سی هزار تومان به تعداد اعضای گروه کارت هدیه اهدا می شود.

پیشینه اجرای این جشنواره در منطقه چه بوه است؟

قبلا در سطح منطقه حوزه 249 این جشنواره را در سطح حوزه اجرا می کرد که در سطح منطقه این اولین بار است این جشنواره اجرا می شود.که البته آقای تسلیمی معاونت محترم فرهنگی و دیگرهمکاران ،تصمیم داریم که از امسال به بعد به صورت سالانه این جشنواره را با برنامه ریزی و هماهنگی بیشتر در سطح منطقه اجرا کنیم.

آیا برای بهتر اجرا شدن جشنواره در سطح منطقه در سالهای آتی برنامه ریزی خاصی وجود دارد؟

بله.ما برنامه ریزی کرده ایم که در تابستان دوره های آموزش مربیان را برگزار کنیم و زمان بهتری را برای اجرای مسابقه نیز در نظر بگیریم.زیرا الان زمان مناسبی نیست چون الان فصل امتحانات دانش آموزان است که بچه ها کمتر به مساجد می روند تا بتوانند این گروه ها را اجرا کنند. انشاالله ما کارهایمان را انجام می دهیم تا بتوانیم سال بعد یک جشنواره  خیلی خوب و با کیفیتی را برگزار کنیم.

آیا برنامه آموزشی یا همایشی برای جذب گروه های سرود دارید؟

برنامه آموزشی ما تابستان یک دوره یک هفته ای برای علاقمندان مربیگری سرود انجام دادیم.از کلیه پایگاه ها چه خواهر و چه برادر در این کلاسها شرکت کردند که استاد این کلاسها هم آقای علیپور داور بودند که البته ایشان داور جشنواره نیز هستند.

در سالهای آینده نیزدر پی این هستیم که بتوانیم دوره های حرفه ای تری را برگزار کنیم.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 4302مطالب مرتبط