تاریخ : پنجشنبه 21 دي 20:45
کد خبر : 638434
سرویس خبری : حماسه و پایداری
 

برگزاری تشیع پیکر شهدای مدافع حرم تیپ فاطمیون در دارالشهدای تهران

برگزاری تشیع پیکر شهدای مدافع حرم تیپ فاطمیون در دارالشهدای تهران

مراسم تشیع پیکر شهدای مدافع حرم تیپ فاطمیون درروزجمعه 22 دی ماه ساعت 9 صبح در دارالشهدای تهران مقابل مسجد ناظریه برگزار می گردد.

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر ،مراسم تشیع پیکر شهدای مدافع حرم تیپ فاطمیون درروزجمعه 22 دی ماه ساعت 9 صبح در دارالشهدای تهران مقابل مسجد ناظریه تامزارشهدای گمنام ابوذربرگزار می گردد.

لشکر فاطمیونیک نیروی نظامی وابسته به سپاه قدس متشکل از شیعیان افغانستان است، که از جنگجویان افغانستانی مبارز در زمان حمله شوروی به افغانستان و دوران طالبان و همچنین گردان ابوذر یا افغانستانی‌های حاضر در جنگ ایران عراق، افغانستانی‌های شیعه مقیم ایران و افغانستانی‌های شیعه مقیم سوریه با کمک سپاه قدس شکل گرفته و مأموریت اصلی خود را دفاع از حرم و مقبره حضرت زینب س دختر حضرت علی بن ابی‌طالب وحضرت فاطمه س وخواهرودخترحضرت حسین بن علی ع حضرت رقیه س و مأموریت ثانویه خود را مبارزه با ظلم علیه شیعه و مسلمانان در سراسر جهان می‌دانند.

این گروه در سال ۱۳۹۰ شمسی با استعداد یک گروهان اعلام موجودیت کرده و امروز با نام تیپ یا لشکر فاطمیون با نام عربی (لواء فاطمیون) شناخته می‌شود. بنیانگذار این گروه نظامی علیرضا توسلی ملقب به ابوحامد بود که در سال ۱۳۹۳ کشته شد. در حال حاضر، هدایت این گروه نظامی افغان را شخصی جوان به نام سید مهدی برعهده دارد.[۱][۲] آمار تازه از کشته و زخمی شده گان افغان ها در جنگ سوریه گزارش‌های جدید به نشر رسیده از سوی رسانه‌ها نشان می‌دهند که در جنگ سوریه، بیش از ۲ هزار افغان کشته و تقریبا ۸ هزار نفر دیگر زخمی طبق گزارش دانشنامه ازادورسانه های موثق است.سامانه متمرکز فضای مجازی سپاه تهران بزرگ