رای به سایت :
1918
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر
چهارشنبه 01 خرداد 1398 -
ماجرای سجده امام صادق (ع) و دعای خاص در حق زائران امام حسین (ع) چه بود؟
ماجرای سجده امام صادق (ع) و دعای خاص در حق زائران امام حسین (ع) چه بود؟

شاید برای شما جالب باشد که بدانید، ماجرای سجده امام صادق (ع) و دعای خاص در حق زائران امام حسین (ع) چه بود.
calendar
تاریخ : 1397/08/03 - 07:45
source
منبع : خبرنگاران جوان
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر ،وبه نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ معاویه بن وهب گوید: به خانه امام صادق علیه السلام رفتم، حضرت در سجده بود دعاهایی می کرد تا به اینجا رسید که گفت: خدایا! رحم کن به صورت هایی که آفتاب آن را دگرگون کرده تا خودش را به قبر حسین علیه السلام برساند. خدایا! رحم کن به اشک های چشمی که در عزای حسین علیه السلام ریخته می شود، خدایا! رحم کن به ناله ها و صرخه هایی که در مصیبت حسین بلند می شود. خدایا! من آنان را به تو می سپارم تا بر ما نزد حوض کوثر وارد شوند (آنان را به ما برسان).

معاویه بن وهب گوید: حضرت که سر از سجده برداشت، عرض کردم: این دعاها را برای چه کسی فرمودید؟
فرمود: برای عزاداران و زوار قبر جدم حسین. آیا کربلا می روی، آیا فضیلت او را می شناسی؟ گفتم: تا به حال این طور نمی دانستم این دعاهای که شما فرمودید، اگر برای کافری می کردید مشمول رحمت خدا می شد. از این به بعد خودم را حتما به قبر حسین علیه السلام خواهم رسانید.

امام صادق (ع) فرمود: «هر کس به زیارت قبر حسین (ع) برود در حالى که عارف به حق او باشد، خداوند نام او را در اعلى علیین مى‏ نویسد» .

منبع: انوار طاها


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 4817
احمد خانی


tags
   سایر محتوا قسم        سایر محتوا قسم        سایر محتوا قسم        ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر        منطقه 17        محله امام زاده حسن        اربعین        امام صادق                                    

مطالب مرتبط