رای به سایت :
1914
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر
جمعه 26 بهمن 1397 -
کارگاه تجربه نگاری با محوریت آیین نگارش مکاتبات اداری در ناحیه حبیب بن مظاهر برگزار شد.
مرد خردمند هنر پیشه را عمر، دو بایست در این روزگار

کارگاه تجربه نگاری با محوریت آیین نگارش مکاتبات اداری در ناحیه حبیب بن مظاهر برگزار شد.

امروز دوشنبه برابر با 17 اردیبهشت 97، کارگاه تجربه نگاری با محوریت آیین نگارش مکاتبات اداری در نمازخانه ناحیه حبیب بن مظاهر برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1397/02/17 - 16:53
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر ،امروز دوشنبه برابر با 17 اردیبهشت 97، کارگاه تجربه نگاری با محوریت آیین نگارش مکاتبات اداری در نمازخانه ناحیه حبیب بن مظاهر برگزار شد. استاد کارگاه آقای حریری بودند که مطالب خود را از اهمیت خط و نوشتن شروع کردند و در ادامه به نکات و آیین نگارش صحیح مکاتبات اداری پرداختند.

شرح حدیث از امام خامنه ای (مدظله العالی):

و من کلام رسول الله (ص) : لایُلسَعُ المؤمن مِن جُحرٍ مرّتَین

 ... می فرماید: مومن از یک سوراخ دو مرتبه گزیده نمی شود؛ یعنی از حادثه ای که برای او پیش آمد، عبرت می گیرد و نمی گذارد بار دیگر این بلا بر سر او بیاید. خود مسئله عبرت گیری مهم است؛ چه در مسئله شخصی، چه در مسائل عمومی، سیاسی، اجتماعی، مسائل بین المللی، در یک جامعه ای مثل کشور ما که مسائل گوناگونی مبتلابه آن است. طبعا این حدیث شامل همه این موارد محل ابتلاء خواهد بود. فرض بفرمائید یک اطمینان بی موردی در یک امر شخصی به یک نفری کردید، او به شما خیانت کرد! دفعه دوم باید حواستان جمع باشد، بدون جهت به اشخاصی که نمی شناسید در مورد مسائل مهم خودتان اطمینان نکنید! همه جوانب را بسنجید. در مسائل شخصی این طوری است. در مسائل عمومی، در مسائل گوناگون که مربوط به سرنوشت کشور، انتخابات و امثال آن می شود، نیز همین است، وقتی یکبار یک حادثه ای برای شما از یک ناحیه ای پیش آمد، مواظبت می کنید ، حواستان را جمع می کنید دفعه بعد این حادثه برایتان پیش نیاید. بنا براین، عبرت آموزی از حوادثی که برای انسان پیش می آید، برای برحذر داشتن خود و مصون نگه داشتن خود از حوادث مشابه است. بایستی عبرت ها و تجربه ها به کار ما بیاید.

مرد خردمند هنر پیشه را ، عمر دو بایست در این روزگار              

                 بــا دگــری تـجربــه بــردن بـــه کــار      تا به یکی تجربه اندوختن

 ما دو عمر که نداریم ، اما در همین یک عمر ،بایستی از آنچه تجربه اندوخته ایم ،استفاده بکنیم؛یعنی با تأمل ، با تدبر،مسائل را ببینیم ،تا فریب نخوریم.

[ شرح حدیث از امام خامنه ای (مدظله العالی) در مقدمه درس خارج مورخ ،1 / 11/ 1391 ]

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 15572
علی مختارفرمطالب مرتبط