رای به سایت :
1918
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر
یکشنبه 29 ارديبهشت 1398 -
سوخو ۳۰ فلانکر قابلیت‌های دفاع هوایی ایران را افزایش می‌دهد
سوخو ۳۰ فلانکر قابلیت‌های دفاع هوایی ایران را افزایش می‌دهد

یک نشریه آمریکایی نوشت: اضافه شدن تعدادی سوخو بی‌شک قابلیت‌های دفاع هوایی ایران را افزایش می‌دهد.
calendar
تاریخ : 1394/07/07 - 08:33
source
منبع : خبرگزاری فارس
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش خبرنگار قسم از ناحیه حبیب ابن مظاهر و به نقل از خبرگزاری فارس، نشریه آمریکایی «نشنال اینترست» اخیرا در گزارشی با اشاره به ورود احتمالی جنگنده‌های «سوخو _ 30 فلانکرز» به بدنه نیروهای هوایی ایران نوشت: ایران علاقه‌مند به خرید جنگنده‌های سوخو _ 30 فلانکرز ساخت روسیه است. به طوری‌که یک هئیت ایرانی اخیرا با دیدار از نمایشگاه «ماکس» در روسیه  و در ماه گذشته علاقه خود را نسبت به این موضع نشان داد.

به نوشته نشنال انترست،  هنوز مشخص نشده است که ایران علاقه‌مند به چه نوع سوخو _ 30 است اما پیش بینی می‌شود که یکی از پیشرفته‌ترین نمونه‌های این جنگنده که در خدمت نیروی هوایی هند،مالزی، الجزایر و روسیه است را خریداری کند.

البته احتمال دارد که ایران نموونه سوخو _ 30 ام 2 «Su-30M2» را که کمی ارزانتر  بوده و البته در خدمت نیروی هوایی روسیه نیز می‌باشد، خریداری کند.

این نشریه آمریکایی نوشت: سوخو 30 ام 2 ساخت کارخانه «کامسومولسک آن آمور» (Komsomolsk-on-Amur) است و بردار رانشی ، دهانه و پیکربندی بال کمتری نسبت به سوخو _ 30 ام اس  دارد. در هر صورت هرگونه جنگنده سوخو به شدت قابلیت‌های دفاع هوایی ایران را که عمدتا تجهیز شده به ترکیبی از جنگنده‌های قدیمی آمریکایی، روسی و چینی است را بهبود خواهد بخشید. اینک پیشرفته‌ترین جنگنده ایران « اف _ 14 تام کت» و  «میگ _ 29» است. دیگر جنگنده‌های ایران شامل «اف _ 4 فانتوم » و نمونه‌های اصلاح شده «اف _ 5» از سوی ایران و البته جنگنده چینی  «اف _ 6»، « اف _ 7» و «میگ‌های _  19 و 21» است.

نشنال اینترست در بخشی دیگر از این گزارش با اشاره به توانمندی ایران در نبردهای نامتقارن نوشت: اگر ایران متکی به راهبرد عملیات نامتقارن با کمک مین‌های دریایی، حملات انبوه قایق‌های تندرو و موشک علیه ناوهای آمریکا و پایگاه‌های این کشور در منطقه باشد قادر خواهد بود مشکلاتی را برای ارتش آمریکا و متحدانش در منطقه ایجاد کند.  در عین حال ایران با خرید سامانه موشکی «اس _ 300» یا «بوک» برای افزایش راهبردش می‌ تواند بر خرید جنگنده‌ای جدید نیز سرمایه گذاری بهینه‌تری داشته باشد.

این نشریه در خاتمه مدعی شد: اضافه شدن تعدادی سوخو بی‌شک قابلیت‌های دفاع هوایی ایران را افزایش می‌دهد اما در کل توازن قوا در منطقه به نفع متحدان آمریکا در منطقه است. همچنین نیروهای نظامی متعارف ایران قابلیت ایستادگی در برابر آمریکا را چه با سوخو _ 30 یا بدون آن ندارند و همه کشورهای حاشیه خلیج فارس که مجهز به «اف _ 15» ، «اف _ 16» و «یورو فایتر» هستند به طور کامل بر نیروی هوایی ایران پیشی گرفته‌اند.

انتهای پیام/م


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 4817
احمد خانی


tags
                           نیروهوایی        سوخو                ناحیه حبیب        ناحیه حبیب بن مظاهر        حبیب17        habib17        قرارگاه فضای مجازی            

مطالب مرتبط