رای به سایت :
1918
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر
یکشنبه 29 ارديبهشت 1398 -
سوسک پرنده جاسوس
روسیه ساخت

سوسک پرنده جاسوس

دانشمندان دانشگاه فدرال «امانوئل کانت» روسیه موفق به ساخت روبات سوسک شکل شدند که می تواند برای اهداف مختلف از جمله تجسس و جمع آوری اطلاعات برای امدادرسانی بکار گرفته شود.
calendar
تاریخ : 1394/07/04 - 07:21
source
منبع : خبرگزاری ایرنا
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش خبرنگار قسم از ناحیه ی حبیب ابن مظاهر به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) ؛ گروه طراح و سازندگان این روبات روز جمعه اعلام کردند که سوسک جاسوس با امکان پرواز مانند حشرات، می تواند در فضای مورد نظر به پرواز درآید و اطلاعات نرم افزاری خواسته شده را با موفقیت کسب کند.
روبات ساخته شده مانند سوسک«بلابئوس گیگانته اوس» گونه بومی آمریکای لاتین به طول 10 سانتی متر با شاخک های حساس و سرعت حرکت 18 متر بر دقیقه و توان 10 گرم حمل بار است.
سازندگان سوسک جاسوس که هفت ماه برای ساخت آن تلاش کرده اند با تجهیز آن به دوربین بسیار قوی یا میکروفون حساس می توانند از این حشره الکترونیکی بهره برداری کنند.
از ویژگی های طراحی این سوسک جاسوس که با مطالعه نوع جاندار آن ساخته شده، هوشمندی آن است به گونه ای که می تواند هنگام نزدیک شدن به موانع مسیر خود را تغییر دهد و اطلاعات مورد نیاز را نیز در صورت بروز موقعیت خطرناک فورا به پایگاه ارتباطی منتقل کند.
برای بهره برداری از این ربات پرنده در عرصه های مختلف قرار است مجموعه کنترل زمینی متصل به ناوبری ساخته شود.

انتهای پیام/


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 10090
حمیررضا یامینی


tags
                                   تجسس                قسم        ناحیه ی حبیب ابن مظاهر        سوسک جاسوس        جاسوس        فن آوری جدید            

مطالب مرتبط