رای به سایت :
1918
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر
یکشنبه 29 ارديبهشت 1398 -
درمان دیابت با روش جدید کاهش قند خون
کشف جدید دانشمندان

درمان دیابت با روش جدید کاهش قند خون

محققان آمریکایی موفق به کشف روشی برای کاهش تولید گلوکز در کبد موش ها شدند که موجب کاهش سطح قند خون در بدن می شود و بطور بالقوه روش جدیدی برای درمان دیابت نوع دو ارائه می دهد.
calendar
تاریخ : 1394/06/15 - 07:28
source
منبع : خبرگزاری ایرنا
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش خبرنگار قسم از ناحیه ی حبیب ابن مظاهر به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) ؛ بسیاری از درمان های دیابت نوع دو با حساس کردن بیشتر بدن نسبت به انسولین کار می کنند؛ انسولین هورمونی است که به پایین آوردن قند خون کمک می کند.
محققان گفتند: این مطالعه اولین مطالعه ای است که به طور موفقیت آمیزی با مداخله در عمکلرد یک پروتیین در کبد موجب کاهش تولید گلوکز در کبد موش شده است.
دکتر بریان فینک استادیار پزشکی در دانشگاه سنت لوییس واقع در واشنگتن در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد: تصور می کنیم که این راهکار بتواند به تولید داروهای موثرتر برای دیابت نوع دو منجر شود. دارویی که بتواند تولید گلوکز را مسدود کند این پتانسیل را دارد که به میلیون ها نفر که به شایع ترین شکل دیابت مبتلا هستند، کمک کند.
محققان با استفاده از یک مولفه تجربی به نام MSDC-0602 در موش ها نشان دادند که این مولفه می تواند موجب مهار ساختن پروتیینی شود که به انتقال پیروات (pyruvate) از جریان خون به میتوکندری کمک می کند.پیروات یک مولفه گلوکز است و میتوکندری بخشی از سلول است که انرژی آن را تامین می سازد.
محققان تصور می کنند که پیشگیری از تولید گلوکز می تواند به ارائه روش بهتری برای درمان دیابت و کمک به بیماران مبتلا به بیماری کبد چرب غیر الکلی کمک کند.
این مطالعه در نشریه Cell Metabolism منتشر شده است.

انتهای پیام /*


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 10090
حمیررضا یامینی


tags
                                                   قسم        ناحیه ی حبیب ابن مظاهر        دیابت        درمان دیابت        دیابتیک            

مطالب مرتبط