رای به سایت :
1918
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر
یکشنبه 29 ارديبهشت 1398 -
چرا ریشه‌کن کردن فلج اطفال مشکل است؟
یک تحقیق جدید

چرا ریشه‌کن کردن فلج اطفال مشکل است؟

پزشکان با بیان اینکه ویروس فلج اطفال برای چند دهه در معده مردان باقی می‌ماند اظهار داشتند: این وضعیت می‌تواند ریشه‌کن کردن این بیماری را مشکل سازد.
calendar
تاریخ : 1394/06/10 - 07:25
source
منبع : خبرگزاری ایسنا
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش خبرنگار قسم از ناحیه ی حبیب ابن مظاهر به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ؛ پزشکان پس از آزمایش روی یک مرد انگلیسی که علائمی از این بیماری را نداشت متوجه شدند نمونه مدفوع او حاوی نوع بسیار آلوده این ویروس برای مدت طولانی از دوران زندگی‌اش بوده است. پس از آنکه واکسیناسیون خوراکی فلج اطفال در فواصل مناسب انجام گرفت یک بیماری غیرمرتبط، سیستم ایمنی او را از کار انداخته و او را برای مقابله با این ویروس ناتوان ساخت. در مدت زمان 20 سال بیش از 100 نمونه مدفوع از این مرد گرفته شد که تمامی آن‌ها از وجود مداوم این ویروس حکایت داشت.

اگرچه مدفوع ویروسی پیش از این به خصوص در مورد ویروس تبخال مشاهده شده بود اما این طولانی ترین نمونه از این پدیده است که پزشکان تا کنون با آن روبرو بوده‌اند. همچنین 73 نمونه دیگر که سیستم ایمنی‌شان برای مدت زمان طولانی قادر به از بین بردن ویروس نبوده،‌ مورد تایید قرار گرفته است.

در مورد این مرد انگلیسی می‌توان گفت ارتباط و تماس او با افرادی که به طور کامل در برابر این ویروس واکسینه شده‌اند تهدیدکننده نیست.

«برنامه جهانی ریشه‌کن‌سازی ویروس فلج اطفال»، سال 2018 را زمان ریشه کن کردن کامل این ویروس از روی زمین اعلام کرده است. هرچند درگیری‌های جهانی و جهش ویروس از طریق واکسیناسیون این فرآیند را با سختی روبرو کرده است.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، همچنین سازمان جهانی بهداشت (WHO) قرار است از آوریل سال 2016 آزمایش واکسن جدید فلج اطفال را آغاز کند.

انتهای پیام

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 10090
حمیررضا یامینی


tags
                                   پولیو                قسم        ناحیه ی حبیب ابن مظاهر        فلج اطفال        واکسن فلج اطفال        ویروس فلج اطفال            

مطالب مرتبط