رای به سایت :
1918
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر
یکشنبه 29 ارديبهشت 1398 -
بزرگترین اتاق تمیز کشور
راه اندازی شد

بزرگترین اتاق تمیز کشور

بزرگترین اتاق تمیز کشور با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی راه اندازی شد.
calendar
تاریخ : 1394/06/09 - 07:51
source
منبع : خبرگزاری ایرنا
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش خبرنگار قسم از ناحیه ی حبیب ابن مظاهر به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) ؛ علی اصغر پیوندی در مراسم راه اندازی این اتاق تمیز افزود: این فضای استاندارد، برای تولید انبوه داروهای صنعتی و فرآورده های بیولوژیکی در 420 متر مربع راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: امید است با فعالیت چنین زیرساخت هایی در مراکز تحقیقاتی مشکلات نظام سلامت کاهش یابد.
پیوندی افزود: اکنون داروی «گاما اینتر فرون» و فرآورده «جی تی پی» به صورت انبوه در این مرکز تحقیقاتی تولید می شود و امیدواریم با تجهیز کامل این اتاق، به مرکزی برای تولید انبوه داروهای «پپتیدی» تبدیل شود.

** اقتدار علمی حرف اول را می زند
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: اقتدار علمی در دنیای امروز حرف اول را می زند که اگر به آن دست نیابیم، در بقیه بخش ها دچار مشکل می شویم و کسب اقتدار علمی راهی به جز پژوهش ندارد.
پیوندی افزود: دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی از جمله مراکزی به شمار می روند که می توانند نوآوری داشته باشند. پژوهشی که نتواند نیاز سلامت و خدمت به صنعت را پاسخ دهد پژوهش نیست و دانشگاهی که نتواند پژوهش کند نام آن را باید تغییر داد.
وی با اشاره به راه اندازی بزرگترین اتاق تمیز کشور در مجتمع نیایش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: این مجتمع بر اساس اقتصاد مقاومتی و اصول دانش بنیان تاسیس شده و مرکز تحقیقاتی آزمایشگاهی آن بی نظیر است.
پیوندی یادآور شد: 14 شرکت دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فعالیت می کنند و 12 شرکت دیگر تا پایان امسال به آن افزوده می شود.
اجتمام(3) ** 9185 ** ل.الف.ی ** 1071

انتهای پیام /*


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 10090
حمیررضا یامینی


tags
                                                   قسم        ناحیه ی حبیب ابن مظاهر        اتاق تمیز        بزرگ ترین اتاق تمیز        وزارت بهداشت            

مطالب مرتبط